Niezwykła gra miejska 26 maja 2012 roku w Krośnie

Tlačiť
Obsah článku
Niezwykła gra miejska 26 maja 2012 roku w Krośnie
Strana 2
Strana 3
Celý článok

Zwariowane zadania, pułapki, adrenalina i mnóstwo humoru to gra miejska „Kurs przewodników transgranicznych", która odbyła się w sobotę 26 maja w Krośnie i w której wzięli udział przedstawiciele projektu Karpackie Niebo. Jedna z baz na trasie tematycznie związana była z projektem, a więc zawodnicy odpowiadali na pytania związane z szeroko pojętą tematyką astronomiczną a dla wytchnienia mieli okazję obserwować słońce przy użyciu sprzętu zakupionego w projekcie.

26 maja na kilka godzin centrum Krosna stało się symbolem polsko-słowackiego pogranicza. Gracze wcielili się w rolę uczestników kursu na przewodników. Wędrując ze specjalną mapą „regionu" zaliczali kolejne punkty i pod okiem instruktorów zdawali egzaminy z właśnie nabytych umiejętności. Gracze wzięli udział m.in. w tańcu z gwiazdami (baza tematyczna projektu Karpackie Niebo), kursie wspinaczkowym, szturmie na zamek i niebezpiecznym teście wodnym. Zadania nie zawsze okazywały się takimi, na jakie wyglądały na pierwszy rzut oka... Wyniki zależały od refleksu i pomysłowości graczy, przydała się też odrobina wiedzy oraz zwykłe szczęście. Dodatkowym utrudnieniem były „obozowe" obowiązki kursanta oraz zaskakujące zdarzenia losowe, o których zawodnicy dowiadywali się z otrzymywanych podczas gry sms-ów. Do zabawy zgłosiło się 21 drużyn a grę ukończyło 18.

Poprzez zabawę uczestnicy mogli przyjrzeć się, jak pogranicze zmieniło się dzięki unijnym funduszom w ciągu ostatnich lat i jakie zyskało atrakcje turystyczne.
 
 
IMG_3780zm


 

Navigácia: Úvod >> Aktuality >> Niezwykła gra miejska 26 maja 2012 roku w Krośnie

                        banner2_sk_rev                   logo_bottom                     banner1a_sk