Przewodnicy na Gwiezdnym Niebie

Tlačiť

W dniu 13 stycznia 2013 w Osrodku Caritas w Myczkowcach odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe przewodników turystycznych i członków wspierajacych Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Karpaty".

Koordynator projektu -Robert Bury został poproszony o wygłoszenie na tym spotkaniu prezentacji o Gwiezdnym Niebie w Bieszczadach i szansie jaką daje ono rozwojowi turystyki w regionie.

Prezentacja ta była "dopasowaną"  oraz skróconą wersją prezentacji Pavla Durisa, którą wygłosił on 11.01 dla fotografików w  Ustrzykach Dolnych.

Oprócz wysłuchania prezentacji uczestnicy otrzymali plakaty Parku Ciemnego Nieba "Poloniny" na Słowacji, ulotki o projekcie i produktach astroturystyki oraz podręczniki wydane w projekcie- "Astronomiczny Biznes" i "Poradnik dla prowadzących zajęcia astronomiczne".

 

 

W spotkaniu wzięło udział ok. 50 osób, oprócz członków stowarzyszenia również przedstawiciele Lasów Państwowych, firm turystycznych regionu, zaprzyjaźnionych stowarzyszeń oraz przedstawiciele lokalnego i regionalnego samorządu.

 

Fotografie ze spotkania (autor: Stanisław Orłowski) :

        

 

 

Navigácia: Úvod >> Aktuality >> Przewodnicy na Gwiezdnym Niebie

                        banner2_sk_rev                   logo_bottom                     banner1a_sk